BILA SEM V PLANICI

V četrtek, 24. 3. 2022, smo se učenci drugega, tretjega in petega razreda POŠ Nova Cerkev  odpravili na izlet z avtobusom v Planico. Odšli smo si ogledat smučarske skoke.

Zgodaj zjutraj me je prebudila budilka. Bila sem še zaspana, zato sem zaspala nazaj za pol ure, dokler ni prišla v mojo sobo mama in me tako stresla, kot bi bil potres.

Oče me je pripeljal do šole, kjer je še čakal avtobus, poln veselih učencev. Na avtobusu smo se zelo smejali, saj je sošolec Filip ves čas govoril, da bi rad imel smreko.

Vozili smo se dve uri, nato pa prispeli do naše velikanke. Hitro smo odprli nahrbtnike ter ven vzeli hrano in pijačo, ki smo jo prinesli s seboj. Medtem ko smo jedli, smo si ogledovali uradni trening naših slovenskih skakalcev.

Razprli smo zastave in plakate, ki smo jih naredili v šoli, ter na ves glas navijali za naše orle. V prvi seriji so skakali odlično, čisto vsi so skočili čez rdečo črto.

V Planici je bilo še ogromno snega, zaradi katerega smo se odločili, da se bomo kepali. Čez nekaj časa smo se naveličali kepanja in se začeli po snegu, ki je bil zaledenel, drsati. Med drsanjem smo naleteli na popolnoma mehak in visok sneg, v katerega smo se začeli ugrezati, tako visok je bil.

Med hojo po snegu sem se ugreznila v sneg, bilo je smešno. HA HA HA HA!!!

Med igranjem na snegu smo  po zvočnikih slišali, da bodo kvalifikacije odpadle zaradi pretoplega vremena. Bili smo malo žalostni.

Že ves čas pa so nas mikale tudi stojnice s spominki in drugimi rečmi. Zato smo z gospo Ido odšli do stojnic, kjer si je vsak kupil svoj spominek.

Po kupljenih spominkih pa je začela na odru igrati  tudi  glasbena skupina Joker out, ki  je zapela veliko svojih pesmi.  Ker so kvalifikacije prestavili, smo se z avtobusom odpravili nazaj do šole.

Ustavili smo se še na postajališču Lukovica, kjer smo pojedli še ostanke sendvičev in pijač. Nekaj minut smo se še lovili, nato pa se odpeljali proti šoli.

Ko smo prispeli, smo se še malo igrali na igrišču, nato pa domov odšli s svojimi starši.

Ta izlet mi bo ostal v lepem spominu. Upam, da smučarske skoke še kdaj vidim, ne samo na treningih, ampak tudi zares!

Vita Vranc, 5. r POŠ NC